Premier na wirtualnym kongresie Impact re:action 2020 w Krakowie

Szef rządu o wsparciu dla przedsiębiorców w trudnym czasie dla polskiej gospodarki. Polska wdrożyła największy w regionie i w historii pakiet wsparcia przedsiębiorców, dzięki któremu według Komisji Europejskiej polska gospodarka radzi sobie najlepiej w Europie – wskazał premier.


Premier Mateusz Morawiecki na tle flag.
Fot. Mateusz Rzewuski / KPRM

Innowacje w dobie koronawirusa

Dzięki zaangażowaniu informatyków i innowatorów zostały stworzone narzędzia do zdalnej nauki, nowoczesny sprzęt medyczny oraz rozwiązania wspierające seniorów, przedsiębiorców i gospodarkę nie tylko w czasie pandemii koronawirusa, lecz także po jej zakończeniu. „Uczniowie kilkunastu tysięcy szkół, które dziś wdrożyły zaawansowane narzędzia do zdalnej nauki, będą mogli korzystać z nich również jutro, i to na nowoczesnym sprzęcie, na który jako państwo przeznaczyliśmy już ponad 350 mln zł” – mówił Prezes Rady Ministrów.

Społeczeństwo cyfrowe – nowoczesna Polska

Podkreślił przy tym ważny aspekt możliwości załatwiania online spraw urzędowych przez internet lub prowadzenia biznesu. Korzystają z tego miliony obywateli, setki tysięcy przedsiębiorców oraz urzędnicy. 

Lepiej zapobiegać niż leczyć, ale dzięki cyfryzacji możemy robić obydwie te rzeczy na raz. Każda nowa usługa, każda proinnowacyjna zmiana prawa jednocześnie daje dziś pomocną dłoń potrzebującym i buduje fundamenty cyfrowego państwa przyszłości – podsumował.

Cyfryzacja pomaga wszystkim dziś, a jutro będzie pomagać jeszcze bardziej, ale tylko jeżeli wspólnie wykorzystamy tę szansę, jaka stoi dziś przed nami wszystkimi – powiedział premier. Jak dodał świat po pandemii będzie coraz bardziej cyfrowy, a dzięki ekspertom, przedsiębiorcom oraz innym innowatorom uda nam się sprawić by cyfryzacja stanie się nie tylko wsparciem w sytuacjach kryzysowych, lecz także szansą rozwoju dla polskiej gospodarki i polskiego społeczeństwa.


Zobacz także