Premier na rozpoczęciu roku szkolnego

- Nie ma nic cenniejszego niż inwestycja w wiedzę i umiejętności naszych dzieci i wnuków - powiedział szef rządu na otwarciu nowo wybudowanej szkoły w Sulęczynie na Kaszubach.


- Jestem wzruszony widząc szkołę, którą mógłbym się pochwalić w każdym miejscu w Europie - mówił Donald Tusk. - Jako premier polskiego rządu chciałbym, żeby takich inauguracji było dużo więcej - dodał.

Premier podkreślił, że rząd zdaje sobie sprawę z niżu demograficznego i zapewnił, że szkoły będą dostosowywane do spadku liczby uczniów. - Będziemy starali się w każdym miejscu w Polsce wyważyć te proporcje, żeby nie było tej najgroźniejszej straty, którą byłoby utracenie szans na dobre życie najmłodszych pokoleń Polaków - zaznaczył szef rządu.


Premier na inauguracji roku szkolnego w Sulęczynie (x-news)Donald Tusk mówił także o programie wprowadzenia e-podręczników do szkół do 2015 roku. Obecnie w ponad 400 placówkach prowadzony jest program pilotażowy. Zastosowanie nowych technologii ma również na celu zmniejszenie kosztów zakupu podręczników w obecnej formie. - Widzimy także w tej szkole, że rzeczywistość stawia przed nami wymagania, dla których konieczny jest czasami wewnętrzny przełom, jakim będzie komputeryzacja procesu nauczania - powiedział szef rządu.

Inauguracja roku szkolnego 2012/2013 z udziałem premiera połączona była z oddaniem do użytku nowej szkoły podstawowej oraz gimnazjum im. Antoniego Abrahama. W Zespole Szkół w Sulęczynie będzie uczyło się ok. 300 dzieci. Obiekt powstał również dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej.


Zobacz także