Premier na Podlasiu

- Tak powinny wyglądać standardy w służbie zdrowia – powiedział premier w rozbudowywanym Uniwersyteckim Szpitalu Kliniczny w Białymstoku.


Premier wśród studentów medycyny 1 z 6
M. Śmiarowski/KPRM

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku

 

To największy szpital kliniczny w Polsce, a jednocześnie to najnowocześniejsza publiczna placówka służby zdrowia w województwie podlaskim. Zapewni lepszą opiekę i szybszy dostęp do leczenia. Inwestycja za prawie 0,5 mld zł.

Po modernizacji i przebudowie szpital ma być dwukrotnie większy. Nie zwiększy się liczba łóżek, ale zdecydowanie poprawią się warunki leczenia. Wszystkie sale chorych z reguły będą 1-2 osobowe z łazienkami - teraz większość sal jest wielołóżkowych, bez sanitariatów.

Wspólne śniadanie premiera z dziećmi z „Domu Powrotu” w Białymstoku

 

Premier Tusk spotkał się także na śniadaniu z ojcem Edwardem Konkolem i wychowankami prowadzonego przez niego „Domu Powrotu”. To pierwsza na Podlasiu placówka dla dzieci pozbawionych opieki rodzicielskiej – z miejscem  dla 14 dzieci.  Działanie domu jest współfinansowane przez Miasto Białystok. Każde dziecko i  rodzina otrzymuje  swojego asystenta rodzinnego.

Wizyta w Supraślu

 

Premier odwiedził także Supraśl na Podlasiu. Wziął udział w uroczystym otwarciu Akademii Supraskiej w Klasztorze Męskim Zwiastowania NMP.


Zobacz także