Premier na otwarciu autostrady A1 odcinek Pyrzowice – Częstochowa Południe

Ta droga zwiększy komfort życia mieszkańców. – powiedział szef rządu podczas uroczystości otwarcia autostrady A1 odcinek Pyrzowice – Częstochowa Południe w województwie śląskim. Czas przejazdu na tym odcinku skróci się z 40 do 15 minut. W ramach inwestycji powstały dwa węzły - Częstochowa Południe oraz Woźniki.


Premier razem z ministrami i uczestnikami wydarzenia na tle otwartej autostrady. 1 z 4
Fot. Krystian Maj / KPRM

Premier podkreślił, że dokonuje się kolejny wielki krok w kierunku połączenia Śląska z Pomorzem. Jak dodał, Autostrada zwiększy szanse komunikacyjne, infrastrukturalne w obszarze handlu oraz komfort życia mieszkańców.

Pamiętajmy o tym, że budowa infrastruktury drogowej to praca dłuższa niż tylko jedna kadencja. To pewne strategiczne przemyślenia, przygotowania, prace związane z zezwoleniami środowiskowymi i administracyjnymi – mówił, dziękując wszystkim, którzy się przyczynili do budowy tej autostrady. Przekazał, że zgodnie z informacjami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, do końca roku oddana zostanie obwodnica Częstochowy.

Na zakończenie premier zaapelował do kierowców o bezpieczną jazdę Wysoka kultura jazdy, stop piractwu drogowemu i korytarze życia, niech te hasła towarzyszą kierowcom w drugiej części wakacji jak i później przez wszystkie lata, użytkowania tej drogi.


Zobacz także