Premier na Kongresie Rozwoju Kolei „Przyszłość i Perspektywy”

Szef rządu uczestniczył w inauguracji I Kongresu Rozwoju Kolei, podczas którego decydenci, liderzy opinii publicznej, przedstawiciele organizacji społecznych dyskutowali na kluczowe tematy dotyczące dalszego rozwoju kolei w Polsce. W trakcie kongresu zostały poruszone m.in. kwestie inwestycyjne, ekologiczne, innowacyjne i budżetowe.


Premier Mateusz Morawiecki siedzi w pierwszym rzędzie z uczestnikami kongresu. 1 z 7
Fot. Adam Guz / KPRM

Kolej to pierwszy taki wynalazek w dziejach ludzkości, który przybliżył tak bardzo do siebie ludzi – zaznaczył premier Mateusz Morawiecki. Jak dodał, celem strategii rządu jest zapewnienie łączności komunikacyjnej, logistycznej, strategicznej między powiatami i województwami.

Są w Polsce miejsca szczególnie wykluczone, bez transportu samochodowego, kolejowego – powiedział Prezes Rady Minsitrów wskazując, że do tej pory zostało odtworzonych około 200 km linii kolejowych i to są ważne połączenia pomiędzy miastami powiatowymi.

Strategia rozwoju kolejnictwa jest strategią dla całej Polski w służbie polskiej gospodarce, a przede wszystkim w służbie polskiemu społeczeństwu. W ciągu 10-12 lat na inwestycje ze środków, w tym unijnych, przeznaczymy około 100 mld zł- poinformował szef rządu.


Zobacz także