Premier na Jasnej Górze: O sprawiedliwość ciągle trzeba zabiegać

Premier Jarosław Kaczyński podkreślił, że ksiądz Jerzy Popiełuszko pozostanie patronem tych wszystkich, którzy chcą aby Polska była solidarna i sprawiedliwa. Szef rządu uczestniczył w uroczystościach z okazji XXV Ogólnopolskiej Pielgrzymki Ludzi Pracy na Jasnej Górze.


Prezes Rady Ministrów przypomniał, że inicjatorem pielgrzymek ludzi pracy do Częstochowy był wielki kapłan, wielki człowiek, wielki Polak ksiądz Jerzy Popiełuszko. - Kapłan, który swoją niezwykłą postawą, swoją wielką wewnętrzną siłą przyczynił się, jak może niewielu innych, a może nikt inny, do tego, że w tych trudnych czasach Solidarność trwała.

Szef rządu zaznaczył, że inicjatywa pielgrzymki odwoływała się do tego - co w nas najgłębsze, najsilniejsze, najważniejsze - do naszej wiary, ale która jednocześnie była aktem mobilizacji tych wszystkich, którzy w tym trudnym okresie chcieli wielką ideę Solidarności podtrzymać i doprowadzić do jej zwycięstwa. - Nie ulegli i jednocześnie wierzyli w to co głosił ksiądz Jerzy, wierzyli w to, że zło trzeba zwyciężać dobrem - dodał premier.

Szef rządu podkreślił, że mamy dziś niepodległość, wolność i demokracje - ale powiedzmy sobie uczciwie ciągle jeszcze nie mamy w pełni sprawiedliwości i o tą sprawiedliwość ciągle trzeba zabiegać. Zdaniem premiera XXV Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy jest kolejnym aktem na drodze do realizacji wielkiej idei, której poświęcił swe życie ksiądz Jerzy Popiełuszko – że będziemy mieli Polskę solidarną i sprawiedliwą.


Zobacz także