Premier na Gali Człowiek Roku 2019 Strefy Wolnego Słowa

Mateusz Morawiecki odebrał nagrodę im. św. Grzegorza I Wielkiego przyznaną śp. Kornelowi Morawickiemu przez miesięcznik „Niezależna Gazeta Polska – Nowe Państwo” za bezkompromisową walkę o prawdę i wolność.


Zgromadzeni podczas gali. 1 z 7
fot. Adam Guz / KPRM

To wielki zaszczyt i ogromna radość móc odbierać nagrodę dla mojego Ojca, który do ostatnich swoich dni chciał walczyć o lepszą Polskę – mówił szef rządu podczas tegorocznej gali.

Wspominając śp. Kornela Morawieckiego, premier przypomniał, że zawsze miał ogromne marzenia, wybiegające w przyszłość i nigdy nie bał się ich realizować niezależnie od tego, czy to była PRL, czy III RP.

Podkreślił, że postawa życiowa śp. Marszałka Seniora zawsze była rozciągnięta pomiędzy ofiarnością i odwagą. W trudnych czasach kiedy trzeba było powiedzieć nie, mówił nie – kontynuował.

Mateusz Morawiecki zaznaczył, że jego Ojciec poświęcił swoje życie dziedzictwu – sprawiedliwej, wolnej, pięknej Rzeczpospolitej. Dlatego jest tu dzisiaj z nami i będzie we wszystkich przyszłych pokoleniach – powiedział na zakończenie.

Tegorocznym laureatem nagrody Człowieka Roku Gazety Polskiej został Jarosław Kaczyński. Oprócz śp. Kornela Morawieckiego nagrodę im. św. Grzegorza I Wielkiego otrzymał Edward Mosberg. Laureatem nagrody Klubów Gazety Polskiej został abp Marek Jędraszewski.


Zobacz także