Premier na Forum Ekonomicznym w Davos

W ramach wizyty Mateusz Morawiecki wziął udział w nieformalnym spotkaniu światowych liderów „Informal Gathering of World Economic Leaders (IGWEL) – An Ascendant Europe”. Odbędzie także szereg spotkań z przedstawicielami świata polityki i biznesu m.in. wspólny lunch z Sundarem Pichaiem, szefem Google'a oraz spotkania bilaterlane z prezesem Microsoftu - Bradem Smithem, ArcelorMittal Lakshim Mittalem oraz AstraZeneca Leifem Johanssonem.


Premier przybył na Forum Ekonomiczne w Davos. 1 z 11
Fot. Piotr Zajączkowski / KPRM

Szef rządu zaznaczył, że w dobie spowolnienia polska gospodarka bardzo szybko się rozwija chciałbym żeby to źródło sukcesu było jeszcze mocniej oparte o wysoko zaawansowane technologie, które przyniosą do Polski nowe miejsca pracy.

Premier podkreślił, że spotkania w Davos są istotne z punktu widzenia polskiej gospodarki. Wskazał, że według OECD mamy najszybszy wzrost gospodarczy ze wszystkich trzydziestu sześciu krajów, dlatego w dalszej perspektywie warto inwestować w Polsce. „Mamy znakomicie wykształconych i utalentowanych pracowników”- mówił. Dodał, że jest to bardzo często podkreślane przez firmy, które już w Polsce inwestują.

Mateusz Morawiecki będzie uczestniczył również w debacie organizowanej przez Polski Instytut Ekonomiczny, gdzie zostaną poruszone kwestie związane m.in. z polityką podatkową i zwalczaniem unikania podatków. Podczas debaty szef rządu przedstawi także polskie propozycje, które dotyczą współpracy międzynarodowej, w celu budowy skutecznego systemu regulacyjnego w tym obszarze.

W tym roku przypada jubileuszowe 50. Światowe Forum Gospodarcze pod hasłem Partnerzy na rzecz zrównoważonego i spójnego świata. Planowany jest udział niemal 3 tys. osób ze 117 krajów, w tym 53 szefów państw i rządów.

 


Zobacz także