Premier: musimy zadbać o tych, którzy budowali podstawy naszej przyszłości, czyli o naszych seniorów

Świadectwem jakości instytucji państwa, tego jak ono działa, jest to, czy państwo troszczy się w odpowiedni sposób o osoby starsze - mówił Mateusz Morawiecki podczas spotkania z seniorami w Brenniku k. Legnicy w województwie dolnośląskim.


Premier Mateusz Morawiecki przy stole z seniorami. 1 z 7
Fot. Adam Guz / KPRM

Premier zwrócił uwagę, że seniorzy mają najróżniejsze potrzeby i problemy właściwe dla wieku starszego. Jak dodał: Chcemy, żeby w jesieni życia, ludziom było łatwiej. - mówił premier.

Trzeba też zadbać o teraźniejszość, zadbać o tych, którzy budowali podstawy naszej przyszłości, czyli o naszych emerytów, o naszych seniorów, o osoby, które dzisiaj potrzebują wsparcia, wyciągniętej ręki ze strony państwa - kontynuował Mateusz Morawiecki.

Premier przypomniał, że podczas ostatniego posiedzenia Rady Ministrów, rząd zdecydował, że tzw. „13” emerytura dla wszystkich emerytów i rencistów będzie wypłacana corocznie. W kwietniu 2020 r. emeryci i renciści otrzymają dodatkowo 1200 zł brutto.

Ponadto, decyzją rządu, od marca 2020 r. waloryzacja emerytur i rent nie będzie mniejsza niż 70 zł brutto. Wzrosną także najniższe świadczenia emerytalno-rentowe.


Zobacz także