Premier Mateusz Morawiecki zaprezentował kandydatów na nowych ministrów

Premier Mateusz Morawiecki zaprezentował kandydatów na nowych ministrów, którzy po powołaniu przez Prezydenta RP dołączą do składu Rady Ministrów. Zmiany mają przede wszystkim charakter strukturalny. Do nowego rządu wejdzie m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński, który będzie pełnił funkcję wicepremiera.


Ministrowie. 1 z 5
Fot. Krystian Maj / KPRM

Jak wyjaśnił premier Mateusz Morawiecki, zmiana struktury Rady Ministrów ma uprościć proces decyzyjny w administracji oraz uczynić rząd bardziej wydajnym i skutecznym. Dzięki temu, Polska będzie miała szansę na szybsze wyjście z kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa oraz skuteczniejszą walkę z COVID-19.

Zmiany w rządzie mają także pomóc w budowie państwa dobrobytu, które obiecaliśmy Polakom – wyjaśnił Prezes Rady Ministrów. Jest to sedno naszego programu, który jednocześnie opiera się o wartości polskie i europejskie – dodał.

Nowe nazwiska w Radzie Ministrów

Jak zapowiedział premier Mateusz Morawiecki, w nowym rządzie znajdzie się Jarosław Kaczyński, który obejmie funkcję wiceprezesa Rady Ministrów. Wicepremierem zostanie także Jarosław Gowin, który będzie jednocześnie ministrem rozwoju, pracy i technologii.

Za sprawy związane z rolnictwem i leśnictwem odpowiadać będzie Grzegorz Puda, a ministrem edukacji i nauki zostanie Przemysław Czarnek. Nowym ministrem – członkiem Rady Ministrów będzie także Michał Cieślak.

Podziękowanie dla odchodzących ministrów

Premier Mateusz Morawiecki podziękował za pracę wszystkim ministrom, którzy odchodzą z rządu. Jak zaznaczył, ich obecność była ważna dla osiągnięcia sukcesów przez Zjednoczoną Prawicę i w kontekście wyzwań w przyszłości.


Zobacz także