Premier Mateusz Morawiecki: Żadne pragnienie zysku nie powinno się odbywać kosztem bezpieczeństwa obywateli

Naszym obowiązkiem jest dokonać weryfikacji we wszystkich placówkach typu escape room, żeby zapobiegać nieszczęściom, które mogą się tam wydarzyć – powiedział premier podczas odprawy w MSWiA dotyczącej wdrożenia zmian prawnych w zakresie lokali typu Escape Room.


Premier Mateusz Morawiecki wchodzi do pomieszczenia, a za nim podąża minister Joachim Brudziński. 1 z 7
Fot. Adam Guz / KPRM

Szef rządu podkreślił, że nie można zapomnieć o tragicznym pożarze w koszalińskim escape roomie, w którym zginęło pięć dziewcząt, a jeden mężczyzna doznał ciężkich poparzeń. Zaznaczył, że trzeba zrobić wszystko, by nie dopuścić do tego, by podobne zdarzenie się powtórzyło.
 
To jest nasze zobowiązanie, by dokonać weryfikacji we wszystkich tego typu placówkach i zapobiegać nieszczęściom, które mogą się wydarzyć – mówił szef rządu. Dodał, że żadne pragnienie zysku nigdy nie powinno odbywać się kosztem bezpieczeństwa obywateli, a najważniejsza jest odpowiedzialność prowadzących taką działalność, odpowiednich służb i polskiego państwa.
 
Premier zadeklarował, że rząd nie chce ograniczać działalności escape roomów, jednak muszą one być prowadzone w warunkach bezpieczeństwa. Zaznaczył, że w trakcie ubiegłego miesiąca służby podległe MSWiA dokonały szeregu kontroli w lokalach typu escape room i innych miejscach rozrywki.
Dzisiejsza odprawa w MSWiA była kolejną związaną z wydarzeniami w Koszalinie.


Zobacz także