Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z przedstawicielami konsorcjum, które ogłosiło dzisiaj inwestycję w terminalu kontenerowym na Bałtyku DCT Gdańsk

DCT jest największym terminalem przeładunkowym na Morzu Bałtyku, który rocznie obsługuje blisko 500 kontenerowców z całego świata.


Premier Mateusz Morawiecki wita się z inwestorami. 1 z 6
Fot. Adam Guz / KPRM

Rozwój terminala w Gdańsku to m.in. wzmocnienie eksportu polskich przedsiębiorstw, możliwość rozwoju licznych inwestycji sektora prywatnego oraz rozwój kolejowego transportu intermodalnego, dający pozytywne efekty środowiskowe.

Polski Fundusz Rozwoju został współudziałowcem w spółce DCT Gdańsk SA, właściciela jedynego na Bałtyku głębokowodnego terminala kontenerowego. Inwestycja w DCT jeszcze mocniej włączy Polskę w światowy handel i pomoże w pełni wykorzystać położenie Polski jako centrum logistyczne Europy Środkowo-Wschodniej na kierunku wschód-zachód i północ-południe.

Ta inwestycja jest wpisana w realizację rządowej Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Transakcja PFR jest dowodem na to, że powyższa strategia funkcjonuje i przynosi Polsce wymierne korzyści.


Zobacz także