Premier Mateusz Morawiecki: Rząd przyjął projekt ustawy o świadczeniu „Emerytura+”

W tym roku wszyscy emeryci i renciści otrzymają dodatkową emeryturę w wysokości 1100 zł brutto. Wsparcie będzie wypłacane automatycznie, bez zbędnych formalności, niezależnie od wysokości otrzymywanych świadczeń. Dodatkowa emerytura trafi do prawie 7 mln emerytów oraz ponad 2,5 mln rencistów.


Premier Mateusz Morawiecki i minister Elżbieta Rafalska wchodzą do sali. 1 z 9
Fot. Adam Guz / KPRM

Chcemy w ramach możliwości, na które państwo stać, przekazać emerytom dodatkowe środki, dla każdego w tym samym wymiarze – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji z minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbietą Rafalską.

Jak podkreślił premier, obecny rok jest pierwszym od 30 lat potrójnym działaniem na rzecz emerytów. Chodzi o kwotową waloryzację emerytur, świadczenie Emerytura+ oraz obniżony PIT – wyjaśnił szef rządu. Zależy nam na poprawie losu emerytów – dodał.

Jak poinformowała minister Elżbieta Rafalska, ze świadczenia skorzystają ci, którzy są w powszechnym systemie ubezpieczeń, rolnicy, którzy są w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, służby mundurowe, inwalidzi i renciści wojenni oraz osoby pobierające kompensacyjne świadczenia nauczycielskie, zasiłki i świadczenia przedemerytalne, czy renty socjalne.


Zobacz także