Premier Mateusz Morawiecki: Równość kobiet i mężczyzn na rynku pracy jest dla nas fundamentalna

Premier wziął udział w konferencji Przedsiębiorcze Kobiety organizowanej w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju przez Pełnomocnika Rządu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Uczestniczki spotkania dzieliły się m.in. pomysłami na biznes oraz doświadczeniem w wykorzystaniu Funduszy Europejskich.


Premier Mateusz Morawiecki, minister Jerzy Kwieciński i wiceminister Andżelika Możdżanowska. 1 z 12
Fot. Krystian Maj / KPRM

Szef rządu wyraził zadowolenie z faktu, że w wielu wymiarach życia społecznego, publicznego i gospodarczego aktywnych jest coraz więcej kobiet. Jak dodał bardzo się cieszę, że wiele pań odnosi sukcesy w prywatnym biznesie.

Premier przypomniał, że na początku ubiegłego roku The Economist opublikował ranking krajów, w których kobiety mają największą szansę na równe traktowanie w pracy. Jesteśmy na bardzo wysokich pozycjach z punku widzenia pozycji kobiet w miejscu pracy, biorąc pod uwagę takie parametry jak uczestnictwo kobiet w zarządzaniu, wynagrodzenie – mówił premier. Tygodnik wziął pod uwagę kryteria takie jak: różnica w zarobkach kobiet i mężczyzn, prawa macierzyńskie, reprezentacja kobiet na kierowniczych stanowiskach w firmach i w parlamencie.

Równość pomiędzy kobietami a mężczyznami na rynku pracy jest niezwykle ważna, a udział kobiet na rynku pracy stanowi fundamentalną sprawę dla rządu– powiedział premier Mateusz Morawiecki.


Zobacz także