Premier Mateusz Morawiecki: Robimy ważny krok w profesjonalizacji piłki klubowej

„Jestem szczęśliwy, że mamy narodowych czempionów, polskie firmy, które zdecydowały się wspierać Ekstraklasę istotnymi kwotami, żeby z młodych chłopaków wyrastały największe światowe talenty, które w przyszłości będą dawały nam radość ze zwycięstw” – powiedział Prezes Rady Ministrów podczas konferencji „Lotto Ekstraklasa – nowe otwarcie” na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie.


Premier Mateusz Morawiecki wchodzi na konferencję, obok stoją młodzi piłkarze. 1 z 10
Fot. Krystian Maj / KPRM

Premier Mateusz Morawiecki zaznaczył, że „robimy dziś kolejny ważny krok w kierunku profesjonalizacji polskiej piłki klubowej, której emanacją jest Ekstraklasa”. I dodał, że „mamy szansę być mistrzem świata w wytrenowaniu młodej kadry juniorskiej do jednej z najlepszych”.

Podczas swojego wystąpienia zwrócił uwagę na fakt, że „aby rosły nasze polskie talenty, musimy budować piłkę nożną od podstaw i potrzebujemy całej infrastruktury sportowej”. Jak wyjaśnił szef rządu, trzeba by młodzi ludzie mieli blisko trenera, piłkę oraz boisko.

Piłka nożna jest sportem, który bardzo angażuje Polaków, a my jesteśmy na dobrej drodze, aby za kilka lat osiągać wielkie sukcesy – podkreślił premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że już „dziś mamy do czynienia z narodzinami kolejnych wspaniałych polskich talentów piłkarskich”.

Na zakończenie swojego wystąpienia szef rządu wyraził nadzieję , że w najbliższej przyszłości „będziemy naocznymi uczestnikami zwycięstw polskiej piłki klubowej oraz polskiej piłki narodowej”.


Zobacz także