Premier Mateusz Morawiecki: Przygotowaliśmy Nową Piątkę z myślą o wszystkich Polakach

Wprowadzenie 500+ na każde dziecko, brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia oraz „emerytura plus” to tylko niektóre z rozwiązań omówionych przez szefa rządu oraz ministrów podczas prezentacji nowych rozwiązań dla Polaków. 


1 z 14
Photo: Krystian Maj / Chancellary of the Prime Minister

Patrząc na nasze nowe punkty programowe kryje się za tym pewna strategia, myśl i plan. To jest nasz skok w nowoczesność, który chcemy i oferujemy wszystkim Polakom. Nowa Piątka ma temu służyć, a nasza wiarygodność jest fundamentem realizacji – powiedział premier.

Prezes Rady Ministrów przedstawił sposób i czas realizacji poszczególnych propozycji. Podkreślił też, że droga ku realizacji kolejnych wielkich celów rozwojowych, cywilizacyjnych jest konkretnie określona

Premier ocenił, że te nowe propozycje to jest pewna ciągłość, pewna strategia, a składające się na nie propozycje odpowiadają na potrzeby Polaków na różnych etapach ich życia.

Szef rządu wskazał, że cały pakiet programu będzie kosztował około 40 mld zł. Zapewnił również, że rząd ma środki na wszystkie ważne projekty społeczne, rozwojowe, cywilizacyjne i gospodarcze, które będą pochodzić z dodatkowych dochodów z podatku VAT i CIT oraz redukcji szarej strefy.

Muszą być środki, determinacja, wola i wreszcie wiarygodność w realizacji wyznaczonych celów. Nasz rząd pięć tych głównych warunków spełnia. Wierzę, że z tą Nową Piątką będziemy tworzyć Polską naszych marzeń – podsumował premier Mateusz Morawiecki.

Po konferencji premier wręczył podpisane symboliczne "Mapy drogowe" beneficjentom "Nowej Piątki".

 


Zobacz także