Premier Mateusz Morawiecki przed wizytą w Brukseli

Wspólna polityka rolna, dopłaty dla rolników, ale także Program Rozwoju Obszarów Wiejskich, w ramach którego unowocześniamy infrastrukturę terenów wiejskich i rolnictwa to dla nas główne tematy - mówił szef rządu przed spotkaniem w Brukseli, gdzie mają się odbyć robocze rozmowy z przedstawicielami Komisji Europejskiej.


Premier Mateusz Morawiecki podczas wypowiedzi dla mediów. 1 z 3
Fot. Filip Błażejowski / KPRM

Premier rozpocznie wizytę od spotkania z komisarzem ds. rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich Philem Hoganem. Następnie w poniedziałek będzie kontynuować rozmowy m.in. z wiceprzewodniczacym KE Marošem Šefčovičem i komisarzem UE ds. budżetu i zasobów ludzkich Güntherem Oettingerem.

Celem wizyty jest omówienie bieżącej agendy UE w zakresie dossier komisarzy, w szczególności stanu negocjacji wieloletniego budżetu Unii Europejskiej na lata 2021-27 oraz polityki energetyczno-klimatycznej UE.

Jesteśmy na dobrej drodze, żeby ten budżet był jeszcze lepszy dla Polski, niż wcześniej zakładaliśmy – mówił szef rządu. Podkreślił, że główne elementy tego budżetu w zakresie rolnictwa będą zdecydowanie bardziej korzystne niż to, co Komisja Europejska zaproponowała państwom członkowskim 11 miesięcy temu.

Prezes Rady Ministrów zapowiedział też, że podczas wizyty w Brukseli weźmie udział w uroczystości podpisania ważnego porozumienia w obszarze energetyki.


Zobacz także