Premier Mateusz Morawiecki: Program Senior+ rozwija się

Cieszę się, że program rozbudowy sieci domów seniora tak ładnie się rozwija, aktywność seniorów jest bardzo ważna – powiedział szef rządu podczas wizyty w Klubie Seniora w Krzeszowicach w województwie małopolskim.


Premier Mateusz Morawiecki wita się z siedzącymi seniorami. 1 z 10
Fot. Krystian Maj / KPRM

Zrobimy wszystko, by życie pokolenia, które jest w jesieni życia, było odrobinę łatwiejsze, piękniejsze i aktywniejsze – mówił szef rządu Mateusz Morawiecki.

Premier podczas spotkania z seniorami mówił również o programie Emerytura+, który będzie przysługiwał także osobom, które nie mają obecnie minimalnej emerytury. Jak dodał szef rządu, dotychczas złożono 100 tys. wniosków do ZUS w związku z trzynastą emeryturą.

Od 2015 r. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej realizuje Program Senior +. Celem Programu jest zwiększenie aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym seniorów poprzez rozbudowę infrastruktury ośrodków wsparcia w środowisku lokalnym oraz zwiększenie miejsc w placówkach Senior + przy dofinansowaniu działań jednostek samorządu w rozwoju na ich terenie sieci Dziennych Domów „Senior +” i Klubów „Senior +”.


Zobacz także