Premier Mateusz Morawiecki: Praca, płaca, mieszkanie, rodzina oraz bezpieczeństwo – to są nasze priorytety

Wszystkie nasze programy można ująć pod wspólnym mianownikiem: to zmiany, które mają doprowadzić do większego rozwoju patriotyzmu w wymiarze zewnętrznym, na wielu polach – mówił premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami Jędrzejowa w województwie świętokrzyskim.


Premier Mateusz Morawiecki przyjmuje prezent od dzieci. 1 z 9
Fot. KPRM

Praca, płaca, mieszkanie, rodzina, bezpieczeństwo - to główne obszary, jakie zmieniamy w gospodarce. Podnosimy płacę minimalną, stawkę godzinową w takim tempie, w jakim wcześniej nikt nie podnosił. W ślad za tym, podnosi się produktywność polskiej gospodarki, rosną wynagrodzenia szybciej niż w poprzednich latach – mówił premier. Dodał, że rząd stara się, by Polacy jak najrzadziej pracowali na umowach śmieciowych.

Wierzę, że nasze działania dają owoce nie tylko wybranym, ale wszystkim. Dążymy do tego, aby państwo było silne dla silniejszych, a bardziej wyrozumiałe dla słabszych. Wierzę, że zmiany, które wprowadzamy ułatwią życie Polakom zarówno w obszarze służby zdrowia, jak i w edukacji oraz przy budowie infrastruktury – mówił szef rządu.

Premier Mateusz Morawiecki podkreślał, iż Polska gospodarka cały czas się rozwija, a nasz kraj może odpowiedzialnie realizować prospołeczne programy m.in.: Program Rodzina 500 Plus. Jak mówił, one zmieniły życie, zwłaszcza na wsiach, w powiatach, mniej zasobnych gminach. Szef rządu wspomniał o 5 nowych projektach, których efektem będzie mniejszy ZUS dla małych firm, obniżenie CIT dla małych i średnich firm do 9 proc., wyprawka w wysokości 300 zł dla uczniów, realizacja programu Dostępność Plus oraz przeznaczenie 5 mld zł na stworzenie nowego funduszu dróg lokalnych, który od lat był bardzo oczekiwany przez wielu mieszkańców Polski. Dodał, że dzięki infrastrukturze, którą rząd chce w województwie świętokrzyskim intensywnie rozwijać, będzie można przyciągnąć inwestorów.

Rozwój Polski powinien być równomierny. Środki na realizację wielu programów pozyskujemy m.in. dzięki walce z oszustami podatkowymi. Nie ma nic lepszego niż transparentność i uczciwość w stosunku do obywateli. Naszym zobowiązaniem jest to, aby odbudować skuteczność państwa – mówił szef rządu.

Podpisaliśmy największą umowę o współpracy militarnej ze Stanami Zjednoczonymi. W wymiarze wewnętrznym staramy się odtwarzać posterunki Policji. Te posterunki, które zostały zamknięte przez naszych poprzedników - 38 takich było w województwie świętokrzyskim – mówił o działaniach na rzecz bezpieczeństwa premier Mateusz Morawiecki.

Jak podkreślił Prezes Rady Ministrów, wszystko, co zmieniamy ma przede wszystkim służyć ludziom. Chcemy, abyście dbali o małe ojczyzny i byli dumni z naszej wielkiej ojczyzny – Polski.


Zobacz także