Premier Mateusz Morawiecki: Polska bez polskiej wsi nie miałaby polskiej duszy

Polska wieś daje nam siłę, charakter, ogromną radość i moc czerpaną z tradycji i polskiej kultury. Polska bez polskiej wsi nie miałaby polskiej duszy – powiedział premier podczas uroczystości z okazji Ogólnopolskiego Dnia Sołtysa w Łowiczu.


Premier Mateusz Morawiecki wita się z uczestnikami Dnia Sołtysa ubranymi w stroje ludowe. 1 z 17
Fot. Krystian Maj / KPRM

Prezes Rady Ministrów ocenił, że w Polsce przepiękna jest ta różnorodność to, że wszyscy z różnych stron składamy się na jedną naszą wspaniałą ojczyznę i dbamy o to coraz lepiej, sprawniej by była ona coraz silniejsza i dbająca o swoje tradycje, o swoje korzenie.

Bardzo się cieszę, że polska wieś, polskie rolnictwo w trudnych warunkach coraz lepiej daję sobie radę w Europie – podkreślił premier, mówiąc o eksporcie polskich produktów.

Szef rządu podkreślił, że bycie sołtysem to ciężki kawałek chleba, trzeba siły i wytrwałości. Podziękował im, że z tych małych ojczyzn budują polską Rzeczpospolitą, która jest coraz mocniejsza.

W wydarzeniu wzięli także udział m.in.: minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński, minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski, marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber oraz wojewodowie.


Zobacz także