Premier Mateusz Morawiecki: Polityka, której skutkiem jest odbudowa nadziei, to jest dobra polityka

Ruszamy w Polskę, żeby informować o naszych nowych propozycjach programowych – powiedział szef rządu inaugurując akcję informacyjną Nowej piątki. Dziś w każdym województwie ruszyły w trasę Busy, żeby informować o nowych rozwiązaniach dla Polaków.

 


Premier Mateusz Morawiecki i minister Joanna Kopcińska idą, a za nimi stoi samochód oklejony logo Nowej Piątki. 1 z 6
Fot. Adam Guz / KPRM

Na początku marca br. premier przedstawił nowe rozwiązania dla Polaków. Zapowiedziane wówczas projekty dotyczą m.in. 500 + na pierwsze dziecko, Emerytury +, zniesienia podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia oraz przywrócenia połączeń komunikacyjnych.

Akcja informacyjna zorganizowana została w odpowiedzi na pytania obywateli, z którymi premier spotyka się jeżdżąc po Polsce. Szef Rządu zapewnił, że propozycje z Nowej Piątki nie będą wymagały rozbudowania biurokracji.

Prezes Rady Ministrów podkreślił również, że proponowane rozwiązania  dadzą nowy impuls makroekonomiczny. Jesteśmy w fazie globalnego spowolnienia i taki impuls jest prawidłowym działaniem gospodarczym.

Zaproponowane działania to kolejne obietnice, które są spełniane zgodnie z tym, co zapowiadaliśmy wcześniej, bo dla nas najważniejsze jest społeczeństwo polskie – mówił premier Mateusz Morawiecki.


Zobacz także