Premier Mateusz Morawiecki: pamięć o Solidarności coraz bardziej nas jednoczy

Kiedy myślę o tamtych dniach, to przychodzą mi na myśl konkretne osoby, które uczestniczyły w tych wielkich wydarzeniach, ale najczęściej myślę o Solidarności jako o pewnym bohaterze zbiorowym –  powiedział premier podczas uroczystego posiedzenia Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność" z okazji 38. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych.


Premier Mateusz Morawiecki i Piotr Duda idą. 1 z 11
Fot. Krystian Maj / KPRM

Szef rządu podczas wstąpienia podkreślił, że wydarzenia Siepnia’80 były fenomenem niespotykanym na skalę światową.

„Dzięki cichym bohaterom żyjemy w lepszej Polsce, którą możemy kształtować w duchu dziedzictwa Solidarności. To jest wielkie dzieło, wielka nauka, która płynie z Sierpnia 1980 do sierpnia 2018” – powiedział premier dziękując bohaterom tamtych dni.

„Nasz rząd, czuje się spadkobiercą Solidarności, która była taką XX-wieczną emanacją walki o wolność naszą i waszą” – zaznaczył szef rządu. I dodał, „dzisiaj, po 38 latach, chcę zadeklarować, że jesteśmy nie tylko w sferze idei spadkobiercami Solidarności, ale też w sferze czynu poprzez naszą politykę społeczną, nasze podejście do gospodarki”.

„Dzisiaj ta pamięć o bohaterze zbiorowym, o Solidarności, coraz bardziej nas jednoczy. Życzę sobie i całej Polsce, żebyśmy to nasze wielkie dziedzictwo Solidarności nieśli w przyszłość” –  powiedział premier Mateusz Morawiecki.


Zobacz także