Premier Mateusz Morawiecki o rządowym programie Szkolny Klub Sportowy

Sport nie tylko kształtuje nasze ciało, ale też osobowość – powiedział szef rządu podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie.


Premier Mateusz Morawiecki i ministrowie obserwują grające uczennice. 1 z 8
Fot. Krystian Maj / KPRM

Dziękuję wam, że chce wam się chcieć, że chcecie brać udział w tych wszystkich zajęciach sportowych, ponieważ to jest to, co będzie wzmacniało nasze całe państwo i was w przyszłości – mówił premier Mateusz Morawiecki do młodych sportowców.

Prezes Rady Ministrów podziękował m.in. ministrowi sportu i turystyki Witoldowi Bańce za zaangażowanie w realizację programu Szkolny Klub Sportowy. Dzięki temu, że udało się zaleźć środki, można było zapewnić finasowanie dodatkowych zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży – podkreślił premier.

Życzę wam coraz lepszych wyników, żebyście byli naszymi mistrzami i życzę też tego paniom i panom trenerom, którzy wkładają w to wielki trud – powiedział na zakończenie szef rządu.

***

W latach 2016-2018 rząd przeznaczył na sport powszechny na terenie całego kraju ponad 536,5 mln zł.

Aktywizacja dzieci i młodzieży na niespotykaną dotąd skalę była możliwa m.in. dzięki uruchomieniu w latach 2016-2017 innowacyjnych Programów, ukierunkowanych na ten cel, takich jak:

  •          SKS (Szkolny Klub Sportowy),
  •          Rządowy Program KLUB.

Zobacz także