Premier Mateusz Morawiecki o realizacji rządowego programu "Dobry start"

Kiedy zaproponowaliśmy program „Dobry Start” pojawiły się głosy wątpiące czy znajdą się na to środki, ale my dotrzymujemy słowa, pokazujemy naszą wiarygodność, i dziś mam przyjemność ogłosić, że nie tylko „Dobry Start” rusza, ale że już ruszył –  powiedział premier podczas konferencji prasowej. 


Premier Mateusz Morawiecki, minister Elżbieta Rafalska, minister Anna Zalewska wchodzą na salę konferencyjną. 1 z 4
Fot. Krystian Maj / KPRM

Najlepszym dowodem na to, jak wyprawka była potrzebna, jest to, ile osób zgłosiło się jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego – podkreślił premier Mateusz Morawiecki. Wskazał, że ponad 2,5 mln rodzin z 3 mln 400 tys. uprawnionych zgłosiło się do programu. Mamy bardzo pozytywną odpowiedź ze strony rodzin ­– kontynuował szef rządu.

Premier podkreślił, że Dobry Start jest programem równościowym, nie dyskryminującym nikogo. Objęte są nim wszystkie dzieci. Wyprawka nie powinna dzielić w szkole dzieci na lepsze i gorsze ­– mówił.

Zaznaczył również, że program opiera się na wiarygodnym uszczelnieniu systemu podatkowego, na wygraniu wielu bitew z przestępcami podatkowymi, to odnosi się w szczególności do podatku VAT, ale również do podatku od zysków firm.

Szef rządu zaakcentował, że edukacja dzieci i młodzieży to najważniejsza inwestycja w przyszłość, dzięki której Polska będzie się lepiej i szybciej rozwijać. Jak mówił, nasze wspaniałe talenty ukryte w różnych zaułkach ulic miast, w miasteczkach, w polskich wsiach muszą być wydobyte.

Na zakończenie premier Mateusz Morawiecki podziękował minister Elżbiecie Rafalskiej i minister Annie Zalewskiej za zaangażowanie i przygotowanie programu Dobry Start.


Zobacz także