Premier Mateusz Morawiecki o przekazaniu 1,3 mld zł na wsparcie infrastruktury drogowej w województwach

W tym roku rząd zdecydował o przekazaniu największej, w stosunku do lat poprzednich, kwoty z rządowego programu na rzecz rozwoju i konkurencyjności regionów poprzez wsparcie drogowej infrastruktury lokalnej – poinformował szef rządu podczas wtorkowej odprawy z wojewodami w KPRM.


Premier Mateusz Morawiecki wita się z wojewodami. 1 z 7
fot. KPRM

Rząd przeznaczy łącznie na te cele 1,3 mld, to jest o 500 mln więcej niż do tej pory było zaplanowane w budżecie. To niezwykle ważne wsparcie dla lokalnej infrastruktury i gospodarki – oświadczył premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu podkreślił, że aby przeznaczone środki były optymalnie, i w jak największym stopniu wykorzystane, przekazuje koordynację i nadzór nad tym programem wojewodom. Jak mówił, to bardzo ważne zadanie, bardzo duża odpowiedzialność, która ciąży na wojewodach i jestem przekonany, że potraktujecie to państwo priorytetowo i polski system dróg lokalnych będzie się rozwijał w szybkim tempie.

 Konkurencyjność regionów w oparciu o lokalną infrastrukturę drogową

Budowa i remont dróg lokalnych to niezwykle ważny aspekt całego naszego rozwoju gospodarczego i dzięki odpowiednim połączeniom komunikacyjnym możliwe będzie m.in. tworzenie nowych centrów dystrybucyjnych i zakładów produkcyjnych – stwierdził premier. Zdaniem Prezesa Rady Ministrów pozwoli to na bardziej dynamiczny rozwój gospodarki w poszczególnych województwach. Szef rządu dodał, że drogi lokalne wymagają remontów, odbudowy, ale także nowych inwestycji w gminach i powiatach, które do tej pory były zaniedbywane.


Zobacz także