Premier Mateusz Morawiecki o odbudowie połączeń lokalnych

Dziś weszła w życie ustawa, której zadaniem jest przywracanie lokalnych połączeń autobusowych. To ogromna szansa na pobudzenie kolejnej wielkiej fali polskiego kapitalizmu – powiedział szef rządu podczas spotkania z samorządowcami w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.


Premier Mateusz Morawiecki przemawia do siedzących naprzeciwko uczestników spotkania, a za nim ścianka wizyjna z logo Połączenia Lokalne. 1 z 5
Fot. Krystian Maj / KPRM

Jak zaznaczył premier, odtwarzanie połączeń, z których połowa zniknęła w ostatnich 20-stu latach, ma służyć pobudzeniu przedsiębiorczości oraz zwiększeniu szans biznesu na tworzenie nowych miejsc pracy.

W 2019 r. na przywracanie połączeń autobusowych rząd przeznaczy 300 mln zł, a w każdym kolejnym roku po 800 mln zł. Dzięki temu obywatele z mniejszych miejscowości, do których dojazd był utrudniony lub niemożliwy, będą mogli dotrzeć środkami transportu publicznego do pracy, szkół, placówek zdrowia, itp.

Mateusz Morawiecki przypomniał, że rząd realizuje także program naprawy oraz budowy dróg samorządowych. Na jego cel przeznaczonych jest ok. 6 mld zł.


Zobacz także