Premier Mateusz Morawiecki o modernizacji kompleksu Małej i Średniej Krokwi

Cieszę się, że możemy przystąpić do remontu Małej i Średniej Krokwi, ponieważ za parę lat będziemy potrzebować następców naszych znakomitych skoczków – powiedział szef rządu podczas konferencji prasowej w Zakopanem.


Premier podaje dłoń młodym narciarzom. 1 z 10
Fot. Adam Guz / KPRM

Dziś patriotyzm to także kibicowanie sportowcom. Polskie osiągnięcia są coraz bardziej widoczne, a nasi sportowcy rozsławiają Polskę na cały świat, dlatego tak ważne jest inwestowanie w infrastrukturę sportową – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Przypomniał, że polscy skoczkowie wielokrotnie stawali na podium w konkursach Pucharu Świata.

Chcemy, aby kolejny sezon był również dobrym sezonem dla polskiego sportu, dlatego przeznaczamy duże środki na dofinansowanie obiektów w Zakopanem – oświadczył szef rządu. I zaznaczył, inwestujemy w infrastrukturę sportową, nie tylko dla sportowców, którzy osiągnęli już wielkie sukcesy, ale również dla naszych dzieci oraz młodzieży, która w przyszłości będzie dawać Polakom radość z kibicowania.

Na zakończenie swojego wystąpienie Prezes Rady Ministrów dodał, skocznie w Zakopanem są dziś symbolem jedności polskich kibiców i chcemy, aby ta radość, którą zimą przeżywa cała Polska trwała w przyszłości.

***

Inwestycja pn. „Przebudowa skoczni K-85, K-65, K-35, K-15, budowa skoczni K-23 wraz z infrastrukturą towarzyszącą” realizowana jest przez Centralny Ośrodek Sportu na terenach będących własnością COS oraz Tatrzańskiego Parku Narodowego. Koncepcja modernizacji zakłada powstanie nowoczesnego kompleksu Średnich Skoczni, który składałby się z pięciu obiektów o zróżnicowanej wielkości. Całkowita wartość inwestycji to 48,5 mln zł brutto. 


Zobacz także