Premier Mateusz Morawiecki o bezpieczeństwie Polaków

Nasze codzienne działania prowadzą do podniesienia poziomu bezpieczeństwa wewnętrznego, ale również do wzrostu poczucia bezpieczeństwa wśród Polaków – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas wtorkowej konferencji prasowej w KPRM.


Od prawej: premier Mateusz Morawiecki, minister Joachim Brudziński, Główny Komendant Policji. 1 z 6
Fot. W. Kompała / KPRM

Zgodnie z ostatnimi badaniami blisko 90 proc. Polaków czuje się bezpiecznie w Polsce– mówił szef rządu i dodał, że dla Prawa i Sprawiedliwości absolutnym priorytetem jest bezpieczeństwo w wielu wymiarach.

Przywracanie posterunków policji

Cofamy politykę naszych poprzedników, którzy zamykali posterunki policji. Z ponad 800 placówek blisko połowa została zamknięta w czasach rządów PO-PSL – stwierdził premier. Podkreślił, że obecnie odtwarzane są te posterunki policji stanowiąc bardzo wyraźny dowód państwa w terenie.

Szef rządu podziękował wszystkim funkcjonariuszom policji i innych służb, którzy dbają o bezpieczeństwo obywateli.

Działania zakończone sukcesem

Premier Mateusz Morawiecki zaznaczył, że konferencja ma także na celu przedstawienie rezultatów bardzo skomplikowanych wielowątkowych akcji, które doprowadziły do sukcesów na arenie międzynarodowej i do pozbawienia środków mafii i grup przestępczych.

Tylko w ostatnich dniach dwa działania prowadzone przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji zakończyły się pomyślnie. 13 kwietnia zabezpieczyli oni w Holandii magazyn z ponad 6 tonami narkotyków o łącznej wartości blisko 200 mln zł. Natomiast wczoraj do kraju wróciła Polka uprowadzona w RPA. Dzięki działaniom funkcjonariuszy CBŚP i policji w RPA udało się także ustalić osoby, które dokonały porwania i domagały się okupu.


Zobacz także