Premier Mateusz Morawiecki na spotkaniu z ratownikami górniczymi

Z ogromnym szacunkiem podchodzę do waszej pracy, ponieważ jest ona dopełnieniem wielkiego wysiłku górników – powiedział szef rządu podczas spotkania z ratownikami w Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego w Bytomiu.


Premier składa kwiaty pod pomnikiem. 1 z 7
Fot. Krystian Maj / KPRM

To jest dla mnie wielki zaszczyt, że mogę z wami być tu dzisiaj, ponieważ w sposób realny zetknąłem się z waszą pracą podczas tragedii w Zofiówce – powiedział Prezes Rady Ministrów zwracając się do uczestników niedawnej akcji ratunkowej w kopalni Zofiówka w Jastrzębiu Zdroju. Podkreślił, że praca ratowników górniczych jest naznaczona bohaterstwem. Jestem bardzo zbudowany, że mamy taką służbę ratowniczą – dodał premier.

Szef rządu podziękował wszystkim ratownikom górniczym za ofiarność, odwagę, służbę i nieustanne stanie na posterunku. Jak mówił, cała Polska jest wam wdzięczna, ja również jestem wam wdzięczny i podziwiam waszą pracę.

Premier Mateusz Morawiecki zadeklarował również, że w najbliższych latach ratownictwo górnicze będzie kluczową jednostką dla zapewnienia jak największego bezpieczeństwa życia, zdrowia, ratowania w bardzo trudnych, krytycznie trudnych warunkach.


Zobacz także