Premier Mateusz Morawiecki na spotkaniu w Ostrołęce

Ostrołęka to wspaniała historia, ale również wspaniała przyszłość – powiedział Prezes Rady Ministrów podczas spotkania z mieszkańcami.


Premier Mateusz Morawiecki wita się prezydentem Ostrołęki Januszem Kotowskim. 1 z 10
Fot. Krystian Maj / KPRM

To miasto innowacyjne, które w dużym stopniu może opierać się na nowoczesnym przemyśle – podkreślił szef rządu. Jak dodał, budowa elektrowni w Ostrołęce to bardzo ważny element struktury zarządzania siecią elektroenergetyczną w całym kraju. Mówiąc o tej inwestycji Prezes Rady Ministrów zaznaczył, że jej powstanie będzie szansą na utworzenie wielu miejsc pracy dla młodych ludzi.

Chcemy, aby Ostrołęka była miastem nowoczesnym, w którym rozwijają się innowacyjne firmy, dlatego zachęcamy do skorzystania z naszego programu start-upów – powiedział premier. Jak zaznaczył, ważne jest, aby Polska była krajem równych szans, niezależnie od miejsca zamieszkania.

Szef rządu podkreślił także, że dzięki budowie domów oraz klubów seniora Ostrołęka to także miasto dla osób starszych. W tym kontekście premier przypomniał o rządowym Programie Dostępność Plus, który w znacznym stopniu pomoże usunąć bariery infrastrukturalne i prawne, będące przeszkodą m.in. dla osób starszych i z niepełnosprawnościami.

Premier Mateusz Morawiecki mówił również o rządowych inicjatywach, takich jak Program Czyste Powietrze oraz Fundusz Dróg Samorządowych. Zwrócił uwagę, że z pomocą tych programów rządowych Ostrołęka będzie dobrze skomunikowanym miastem czystego powietrza.


Zobacz także