Premier Mateusz Morawiecki na polsko-amerykańskiej konferencji poświęconej cyberbezpieczeństwu

Musimy bronić Polski, Unii Europejskiej i Ameryki przed atakami cybernetycznymi. Żaden kraj nie poradzi sobie w pojedynkę– zaznaczył premier na konferencji A New Initiative for Poland: A Future Global Leader in Securing the 4th Industrial Revolution, zorganizowanej przez Atlantic Council w Warszawie.


Premier Mateusz Morawiecki wita się z mężczyną. 1 z 9
Fot. Krystian Maj / KPRM

Konferencja ma na celu m.in. podkreślenie roli polskiego sektora prywatnego w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań związanych z cyberbezpieczeństwem. Podczas spotkania poruszone zostały kwestie dotyczące transformacji cyfrowej w Polsce, roli innowacji, walki z dezinformacją oraz edukacji w zakresie cyberbezpieczeństwa.

Szef rządu wyraził nadzieję, że konferencja przekształci się w długoterminową współpracę, która umożliwi rozwój polskich i amerykańskich firm specjalizujących się w cyberbezpieczeństwie. Wierzę głęboko, że ta współpraca pozwoli polskim firmom IT rozwinąć swoją działalność w wymiarze globalnym – podkreślił premier.

Mateusz Morawiecki zaznaczył, że obecnie świat jest połączony bardziej niż w przeszłości. Musimy bronić Polski, Unii Europejskiej i Ameryki przed atakami cybernetycznymi, wykradaniem wrażliwych danych czy też zwykłymi fake newsami – powiedział premier, apelując jednocześnie o zwiększenie wydatków na sektor cyberpezpieczeństwa.

Konferencja odbywa się w 100-lecie nawiązania polsko-amerykańskiej współpracy państwowej. W spotkaniu biorą udział eksperci w dziedzinach cyberbezpieczeństwa, IT, innowacji, obrony i polityki zagranicznej ze Stanów Zjednoczonych, Polski i innych krajów europejskich. Partnerem głównym konferencji organizowanej przez Atlantic Council jest PKO Bank Polski.


Zobacz także