Premier Mateusz Morawiecki na otwarciu II etapu obwodnicy Puław

Inwestycja w infrastrukturę to nie jest zbędny wydatek, ale najlepsza inwestycja w komfort życia mieszkańców, lepsze warunki bezpieczeństwa, zdrowia oraz zwiększenie ruchu turystycznego i możliwości rozwoju gospodarczego. Polska Wschodnia jest jednym z kluczowych obszarów, w których będziemy inwestowali – powiedział szef rządu podczas otwarcia II etapu obwodnicy Puław w ciągu drogi ekspresowej S12, która łączy obwodnicę Puław z węzłem Kurów na drodze ekspresowej S17, prowadzącej z Warszawy do Lublina.


Premier Mateusz Morawiecki idzie w towarzystwie ministra infrastruktury. 1 z 6
Fot. Krystian Maj / KPRM

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że Lubelszczyzna jest, i w najbliższych latach będzie, wielkim placem budowy nie tylko takich dróg, jak obwodnica Puław i kolejnych odcinków dróg S17, czy S12, ale również nowo wybudowanych dróg, których kompletnie nie było na mapach odziedziczonych po naszych poprzednikach.

Jak mówił szef rządu, program infrastrukturalny, rozwoju dróg lokalnych, dróg ekspresowych, jak S19, S17, S12, autostrad pokazuje, że dla nas Polska Wschodnia jest jednym z kluczowych obszarów, w których będziemy inwestowali. Dodał,  poprzez program chcemy przyciągnąć gminy, powiaty, które do tej pory były zaniedbane, do życia gospodarczego, życia społecznego.

Dla rozwoju Polski Wschodniej ważny jest też m.in. rozwój drogi S19, od Lublina na północ do Białegostoku i na południe do Rzeszowa, która będzie częścią Via Carpatia. Droga, którą czasami nazywamy kręgosłupem Polski Wschodniej, otworzy gospodarczo i handlowo całą Lubelszczyznę na północ, ale również na południe Europy – powiedział premier i dodał, że na sfinalizowanie tej inwestycji zostały zabezpieczone środki.


Zobacz także