Premier Mateusz Morawiecki na otwarciu Centrum Obsługi Przedsiębiorców

Rozwiązania proponowane przez Agencję Rozwoju Przemysłu, wpasowują się w nisze polskiego, małego biznesu – powiedział szef rządu podczas otwarciu pierwszego Centrum Obsługi Przedsiębiorców ARP we Wrocławiu.


Premier Mateusz Morawiecki podczas przemówienia przy mikrofonie. 1 z 8
Fot. Adam Guz / KPRM

Zadaniem Agencji jest wspieranie rozwoju przedsiębiorstw. Do tej pory swoją pomoc w formie pożyczek na restrukturyzację, inwestycje, czy wdrażanie innowacji dedykowała dużym biznesom. Teraz Agencja otwiera się na sektor małych i średnich przedsiębiorstw, który w Polsce jak podkreślił premier Mateusz Morawiecki jest dominujący.

Nowa oferta ARP Optymalizacja+ wprowadza produkty wsparcia dla małych i średnich firm, w postaci m.in. pożyczek inwestycyjnych, obrotowych, czy restrukturyzacyjnych. Kompleksowe wsparcie małych i średnich przedsiębiorstw, na starcie daje im dużą przewagę na rynku europejskim, a jak zaznaczył Prezes Rady Ministrów Umiędzynarodowienie to szansa dla MSP na wyjście poza granice Polski.

Aby lepiej i skuteczniej nieść pomoc polskim przedsiębiorcom, Agencja planuje otwierać kolejne Centra Obsługi Przedsiębiorców. Właściciele firm będą mogli w nich, skorzystać z usług finansowych oraz profesjonalnego wsparcia w zakresie inwestycji, rozwoju, czy prowadzenia efektywnego procesu restrukturyzacji.


Zobacz także