Premier Mateusz Morawiecki na inauguracji programu stypendialnego „Miedziane Rywalizacje"

Cieszę się, że polski sport jest coraz bardziej zauważany przez wielkie polskie firmy – mówił szef rządu podczas inauguracji programu stypendialnego Miedziane Rywalizacje pod patronatem KGHM Polska Miedź.


Premier Mateusz Morawiecki przemawia, a obok stoi minister Joanna Kopcińska. 1 z 7
Fot. Krystian Maj / KPRM

Podkreślił, że programy stypendialne pozwalają odkrywać kolejne talenty sportowe oraz zwiększać popularność poszczególnych dyscyplin. Jak dodał, ta inicjatywa to kolejny programy, który ma wspierać sportowców i objąć ich indywidualną opieką.

Jesteście państwo najlepszymi ambasadorami Polski. Mamy dobrych dyplomatów, ale sportowcy rozsławiają imię Polski na całym świecie – mówił premier Mateusz Morawiecki.

W ramach programu Miedziane Rywalizacje zarząd KGHM wybiera 20 sportowców, którym przyzna jednorazowe stypendium w wartości 50 tys. zł. Znajdą się wśród nich sportowcy rekomendowani przez ministerstwo sportu i turystyki. Podstawą do jego przyznania będą osiągnięcia sportowe i zorientowanie na coraz lepsze wyniki w danej dyscyplinie sportowej. To kolejny program, w ramach którego spółka Skarbu Państwa wspiera sportowców w przygotowaniach.

Wśród stypendystów znaleźli się m.in. uprawiający strzelectwo sportowe Tomasz Bartnik i Klaudia Breś oraz szpadzistka Ewa Trzebińska.


Zobacz także