Premier Mateusz Morawiecki na Centralnych Obchodach Dnia Strażaka

Społeczeństwo polskie docenia ogromny trud, wysiłek i poświęcenie strażaków – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas Centralnych Obchodów Dnia Strażaka w Warszawie.


Strażacy stojący w rzędzie, a w tle flagi Polski. 1 z 17
Fot. KPRM

Szef rządu podkreślił, że Straż Pożarna jest wzorem dla całego społeczeństwa. Jak mówił, ta uniwersalność służby jest piękną, charakterystyczną cechą wszystkich strażaków, funkcjonariuszy, druhów i druhen.

Prezes Rady Ministrów wyraził uznanie dla strażaków, którzy niosą pomoc, a 100 lat temu będąc na pierwszym froncie walczyli o niepodległość, i w powstaniu wielkopolskim, i w powstaniach śląskich, i wcześniej w Polskiej Organizacji Wojskowej.

Premier Mateusz Morawiecki zwracając się do strażaków zaznaczył, że zaufanie do straży pożarnej jest na najwyższym poziomie w społeczeństwie polskim, co świadczy o tym, jak blisko są naszych codziennych spraw.

Ochotnicze Straże Pożarne

Prezes Rady Ministrów dodał, że ochotnicze straże pożarne, to wielkie osiągnięcie Polski –19 tysięcy jednostek, 700 tysięcy druhen i druhów. Dziękujemy Wam za to, że pomagacie w likwidowaniu szkód, a nade wszystko w zapobieganiu tym szkodom.

Premier zaakcentował, że mundur strażaka, druhny i druha to powód do chwały, a ich czyny są nierzadko po prostu bohaterskie.


Zobacz także