Premier Mateusz Morawiecki: Na bieżąco monitorujemy zagrożenie powodziowe

W związku z sytuacją pogodową w Małopolsce szef rządu uczestniczył w odprawie sztabu kryzysowego w Krakowie. Odebrał od przedstawicieli służb meldunki o sytuacji pogodowej i hydrologicznej oraz o sytuacji w gminach, w których wystąpiły ulewne deszcze. Następnie odwiedził tereny dotknięte podtopieniami i powodzią.


Sztab kryzysowy w Krakowie. 1 z 13
Fot. Adam Guz i Mateusz Rzewuski / KPRM

Będziemy starali się robić wszystko, żeby minimalizować straty i skutki powodzi – mówił premier w miejscowości Czarnochowice (woj. małopolskie), gdzie rozmawiał z mieszkańcami podtopionych domów. Wszystkie służby są postawione w stan najwyższej gotowości – zapewnił. Wcześniej szef rządu był na stopniu wodnym Kościuszko w Krakowie oraz przy zbiorniku retencyjnym Bieżanów na rzece Serafie.

Premier poinformował, że jest w stałym kontakcie z MSWiA i wszystkimi służbami m.in. ze strażą i wojskiem. Podziękował wszystkim, którzy pomagają mieszkańcom w walce ze skutkami powodzi. Będziemy starali się robić wszystko, żeby minimalizować straty i skutki tej powodzi, która tutaj występuje – zadeklarował szef rządu. Podziękował również mieszkańcom, którzy pomagają sobie nawzajem w sposób niezwykle ofiarny i solidarny.

Będziemy na bieżąco monitorować zagrożenie powodziowe. Chcemy pomóc wszystkim ludziom na miejscu – oświadczył premier. 

Po odwiedzeniu terenów dotkniętych podtopieniami i powodzią, szef rządu po raz kolejny wziął udział w odprawie sztabu kryzysowego z udziałem ministrów, wojewodów oraz służb, gdzie poinformował, że sytuacja cały czas jest monitorowana przygotowując się na ewentualną drugą falę powodziową.


Zobacz także