Premier Mateusz Morawiecki: Musimy wspierać polską jakość i polskie produkty

Mamy cztery główne części polskiej gospodarki, czyli stabilność makroekonomiczną, rosnącą wydajność, poprawę infrastruktury i kapitał ludzki- powiedział szef rządu podczas wizyty w zakładzie Inter Europol S.A. w Małopolu.


Premier Mateusz Morawiecki podaje rękę jednemu z pracowników zakłady, reszta pracowników stoi obok ubrana w białe fartuchy i niebieskie siatki na włosy. 1 z 8
Fot. Krystian Maj / KPRM

Premier mówił, że polska gospodarka będzie wtedy silna, gdy cała Europa i świat będą kosztowały rodzimych produktów. Jak podkreślił, to model wzrostu, który promuje rząd i dodał, że to główne składniki, dzięki którym polska gospodarka się rozwija. Musimy wspierać polską jakość i polską żywność. To jest jeden z naszych głównych produktów eksportowych.

Jak zauważył Prezes Rady Ministrów nasza żywność trafia na stoły całego świata i charakteryzuje się najwyższymi standardami jakości i bezpieczeństwa.

Musimy wspierać przede wszystkim Polski biznes, polskich przedsiębiorców, bo poprzez to podnosimy wynagrodzenia polskich pracowników, a to jest główny cel naszej polityki gospodarczej, żeby Polacy zarabiali z biegiem lat na poziomie europejskim – podkreślił premier.

***

Inter Europol S.A. to rodzinna firma z polskim kapitałem, działająca od 1989 r. Firma oferuje najwyższej jakości wyroby piekarnicze, które powstają w zgodności z zasadą doskonałości technologicznej, poszanowania tradycji oraz ochrony środowiska naturalnego.

Inter Europol S.A. otrzymał wiele polskich i międzynarodowych certyfikatów jakości oraz nagród.


Zobacz także