Premier Mateusz Morawiecki laureatem Super Wektora 2017

Cel nasz, cel przedsiębiorców, cel biznesu i cel naszej ekipy politycznej jest jeden - silniejsza gospodarka, silna Polska, silne społeczeństwo po to, żebyśmy mogli więcej znaczyć w Europie – powiedział Prezes Rady Ministrów podczas sobotniej gali wręczenia nagród Wektory 2017.


Statuetki Wektorów 2017. 1 z 7
fot. KPRM

Mateusz Morawiecki odbierając statuetkę podziękował za nagrodę, która niewątpliwie jest zobowiązaniem do tego, aby jeszcze lepiej starać się wytyczać rzeczywiście wektory polskiej gospodarki. Podkreślił, że małe i średnie firmy muszą być perłą w naszej koronie przedsiębiorczości, bo tylko tak zbudujemy bardzo mocną gospodarkę.

Premier dodał, że z jego doświadczenia z pracy w małej i dużej firmie wynika, że czasami administracja publiczna rozmija się z oczekiwaniami przedsiębiorców. Według Mateusza Morawieckiego głównym elementem łączącym wszystkie kraje, które odniosły największy sukces gospodarczy w ostatnich 30-40-50 latach, jest bliska współpraca administracji publicznej z przedsiębiorcami. Chcę, żebyście wiedzieli, że ja wierzę głęboko w to, że płyniemy na jednej łódce, że jesteśmy dla was – zaznaczył premier. Jak dodał, my chcemy działać w waszym interesie, bo wasze szanse za granicą zależą właśnie od tego, jak skuteczni będziemy my również za granicą, przede wszystkim w Brukseli, w Waszyngtonie, ale nie tylko.

Prezes Rady Ministrów oświadczył także, że w ciągu najbliższych miesięcy zostanie skutecznie wdrożona Konstytucja Biznesu, a rząd będzie wsłuchiwał się w głos przedsiębiorców, ponieważ spójna polityka i innowacyjna gospodarka są naszym wspólnym interesem.

Premier został nagrodzony przez Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej za nakreślenie Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, przez co zwrócił szczególną uwagę na polskich przedsiębiorców, bez których rozwój Polski nie jest możliwy. Tegoroczna uroczystość odbyła się w Pałacu Zamoyskich w Warszawie.

Gala Wektorów

Nagrody przyznawane są przez Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej od roku 2002. Wektory przyznawane są osobom, które swoją działalnością, w różnych dziedzinach gospodarki wskazują najlepsze kierunki postępowania, są autorami nowatorskich rozwiązań, szczególnie cennych dla polskiej gospodarki i życia społecznego. Wektory przyznawane są także za działalność przynoszącą szczególne korzyści polskiej gospodarce oraz tworzenie klimatu sprzyjającego rozwojowi przedsiębiorczości.

Natomiast Super Wektory przyznawane są za osiągnięcia wybitne, których konsekwencje wykraczają daleko w przyszłość. Nagrodą honorowani są ludzie, którzy swoją ciężką pracą, twórczym myśleniem i aktywną działalnością przyczyniają się do wspólnego dobra, potrafią wznieść się ponad podziały, są otwarci na argumenty innych oraz utożsamiają się z celami całego społeczeństwa.

Wektor to statuetka postaci symbolizująca człowieka kroczącego z podniesioną głową, który nie zważa na przeszkody i przeciwności losu.


Zobacz także