Premier Mateusz Morawiecki laureatem nagrody Człowieka Roku Klubów „Gazety Polskiej” za rok 2017

„Nagrodę Człowieka Roku dedykuję ludziom PiS i Solidarności” – powiedział premier Mateusz Morawiecki odbierając wyróżnienie Człowieka Roku Klubów „Gazety Polskiej”.


1 z 8
Fot. W. Kompała / KPRM

Jak mówił szef rządu, nie byłoby nas tutaj wszystkich, gdyby nie upór całego środowiska Prawa i Sprawiedliwości i szerzej - Solidarności, z której wyrastamy. I tę nagrodę, której na pewno nie jestem godny, chciałem przede wszystkim zadedykować właśnie wszystkim członkom Solidarności i Prawa i Sprawiedliwości - Zjednoczonej Prawicy.

Mateusz Morawiecki podziękował klubom „Gazety Polskiej" za wyróżnienie, a także za wytrwałość w budowaniu wolnych mediów, które niewątpliwie przyczyniły się do rozwoju Ojczyzny marzeń. Jesteśmy w takim momencie, że możemy powiedzieć, że razem budujemy Polskę naszych marzeń, do jakiej tęskniliśmy przez wiele dziesięcioleci – stwierdził Prezes Rady Ministrów. Dodał, że to właśnie walka o wolne media była niezbędnym kamieniem milowym na drodze do rzeczywiście suwerennej Rzeczpospolitej.

Polska naszych marzeń

Zdaniem szefa rządu najważniejsza jest dzisiaj walka o prawdę, ponieważ od tego zależeć będzie lepsza przyszłość Polski. Przez lata postkomunizmu, przez lata III Rzeczpospolitej w takiej wolnej, ale jakby bezwolnej Rzeczpospolitej, staraliśmy się przechować prawdę o naszej historii, pragnienia wielkiej Polski w przyszłości, wiarę w odbudowę tej wielkiej Polski. Prostowaliśmy kręgosłupy, prostowaliśmy karki i to się udało. Dzisiaj jesteśmy w takim momencie, w którym możemy powiedzieć, że razem budujemy Polskę naszych marzeń, razem budujemy Rzeczpospolitą, do której na pewno tęskniliśmy, ja tęskniłem i wszyscy na tej sali tęskniliśmy przez wiele dziesięcioleci, a niektórzy wielcy uczestnicy naszych czasów, jak pan Andrzej Gwiazda przez 70 lat. Wielkie podziękowania za tę długą drogę dla tych wszystkich naszych wspaniałych ludzi Solidarności i wszystkich tych, którzy walczyli w czasach III RP o lepszy kraj – wyjaśnił premier.

Dodał, że na pewno będziemy bronić prawdy, a rzeczą absolutnie niewyobrażalną jest, by ofiary uważać za sprawców, by mieszać katów z ofiarami.

Mateusz Morawiecki podkreślił, że Lechowi i Jarosławowi Kaczyńskim zawdzięczamy, że dziś nasza flaga jest coraz bardziej biało-czerwona, a nie coraz bardziej biała, że nasz obóz polityczny jest związany ze sobą przez ideały, służbę Polsce, a nie więzy władzy.

Gala Gazety Polskiej

Nagrody Człowiek Roku „Gazety Polskiej” przyznawane są od 1995 r. Ideą przyznawania nagród jest wyróżnienie osoby, która w znaczący sposób przysłużyła się Polsce i Polakom. Dotychczas wyróżniono ponad 30 osób, w tym m.in. prezydenta RP Andrzeja Dudę, premiera Wielkiej Brytanii Davida Camerona, premiera Węgier Victora Orbana, premiera RP Jana Olszewskiego, wielokrotnie ministra Antoniego Macierewicza, premiera RP Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego. Podczas gali wręczane są również nagrody im. Grzegorza I Wielkiego miesięcznika „Niezależna Gazeta Polska Nowe Państwo” oraz klubów „Gazety Polskiej”.  

Tegorocznym laureatem nagrody św. Grzegorza Wielkiego za rok 2017 został Andrzej Gwiazda, a laureatami nagrody 25-lecia „Gazety Polskiej” zostali: były prezydent ŚP. Lech Kaczyński i prezes PiS Jarosław Kaczyński.


Zobacz także