Premier Mateusz Morawiecki laureatem nagrody Człowieka Roku „Gazety Polskiej” za rok 2018

Nie chcemy mieć programu minimalistycznego, chcemy walczyć o lepszą, szczęśliwszą i wielką Polskę – powiedział premier odbierając nagrodę. Wyróżnienie przyznawane jest od 1995 r. osobom, które w znaczący sposób przysłużyły się Polsce i Polakom.


Premier Mateusz Morawiecki na widowni podczas gali. 1 z 4
Fot. Adam Guz / KPRM

Prezes Rady Ministrów podkreślił, że obecny rząd jest ambitny w zamiarach wobec Polski. Jak dodał Jestem przekonany, że ta druga kadencja, ktora jest przed nami jest fundamentalnie ważna i wymaga od nas wszystkich ogromnego wysiłku, po to abyśmy osiągnęli taki sukces jak wszyscy mamy w naszych sercach, umysłach oraz naszych najśmielszych pragnieniach.

Dotychczas wyróżniono ponad 30 osób, w tym m.in. prezydenta RP Andrzeja Dudę, premiera Wielkiej Brytanii Davida Camerona, premiera Węgier Victora Orbana, byłego premiera RP ŚP Jana Olszewskiego, byłego prezydenta RP ŚP Lecha Kaczyńskiego i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Podczas gali wręczane są również nagrody im. Grzegorza I Wielkiego oraz klubów Gazety Polskiej.

Tegorocznym laureatem nagrody św. Grzegorza I Wielkiego za rok 2018 zostali: profesor Ryszard Legutko oraz Patryk Vega. Laureatem nagrody Człowieka Roku Klubów „Gazety Polskiej” został profesor Krzysztof Szwagrzyk.


Zobacz także