Premier Mateusz Morawiecki: Dziękuję wszystkim służbom za sprawne prowadzenie akcji

W związku z sytuacją pogodową w Małopolsce i w sąsiednich województwach premier wziął udział w kolejnym posiedzeniu sztabu kryzysowego w Krakowie. Podczas spotkania omówiono obecną sytuację na terenach dotkniętych powodzią oraz podjęte działania, mające ograniczyć straty.


Premier Mateusz Morawiecki patrzy w kierunku wody. 1 z 14
Photo: Krystian Maj / Chancellery of the Prime Minister of Poland

Premier odwiedził także kolejne miejsca dotknięte skutkami podtopień i powodzi w woj. podkarpackim, m.in. okolice rzeki Łęg, w miejscowości Ruda koło Stalowej Woli, gdzie strażacy umacniali wał przeciwpowodziowy oraz miejscowość Wrzawy w powiecie tarnobrzeskim, gdzie również trwała akcja przeciwpowodziowa. Szef rządu pojechał także do policjantów komisariatu wodnego w Krakowie.

Na odprawie sztabu kryzysowego w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim premier ocenił działania służb, jako bardzo spójne i profesjonalne. Działamy też prewencyjne. Ważne jest, aby zapobiegać aniżeli później zmagać się ze skutkami - mówił.

Premier podziękował służbom - policji, wojsku i straży pożarnej - za ciężką pracę w ostatnich dniach oraz gotowość i koordynację, dzięki której udało się uniknąć wielu nieszczęść. Jak dodał, w związku z sytuacją pogodową na południu i na wschodzie kraju służby cały czas prowadzą dalsze działania w celu pomocy mieszkańcom terenów dotkniętych podtopieniami po ulewnych deszczach.


Zobacz także