Premier Mateusz Morawiecki Człowiekiem Roku na XXIX Forum Ekonomicznym w Krynicy

Patrząc na ewolucję polskiej gospodarki możemy mieć nadzieję, że za kilkanaście lat będziemy na poziomie rozwoju gospodarczego państw Europy Zachodniej  –  mówił szef rządu odbierając nagrodę podczas Gali Wręczenia Nagród Człowiek Roku Forum Ekonomicznego.


Premier, minister Piotr Muller oraz inni goście idą. 1 z 12
Fot. Adam Guz / KPRM

Wcześniej podczas spotkania z przedsiębiorcami podkreślił, że Polska jest państwem, które ma ogromne perspektywy gospodarcze i znakomite perspektywy rozwoju. Jak dodał najlepszym miernikiem przyciągania biznesu są inwestycje, a według statystyk mamy 38-proc. wzrost.

To już 29. edycja jednego z największych wydarzeń ekonomicznych w Polsce. Tegoroczne hasło to Europa jutra. Silna, czyli jaka?. Forum to miejsce spotkań polityków, przedstawicieli organizacji pozarządowych i przedsiębiorców, którzy dyskutują o kierunkach rozwoju polskiej i europejskiej gospodarki.

Szef rządu przypomniał, że dług w walutach zagranicznych spadł poniżej 30 proc. Jednocześnie też dług do PKB spadł w zeszłym roku poniżej 49 proc, a w tym roku ma szansę spaść poniżej 47 proc. do PKB.

To, że Polska ma fenomenalny wzrost gospodarczy zawdzięczamy uszczelnieniu przez rząd systemu podatkowego –  podsumował premier. Podziękował też przedsiębiorcom za wszystkie wysiłki, osiągnięcia i sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej.

 


Zobacz także