Premier Mateusz Morawiecki: Cieszę się, że takie osoby, jak Mika Hakkinen stają się ambasadorami Polski

 Bardzo dobrze, że mamy taki program w którym osoby znane na całym świecie będą adwokatami polskiej sprawy i naszej marki, którą jest solidarność, wolność i nowoczesność – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z Mika Hakkinenem, byłym fińskim kierowcą wyścigowym i dwukrotnym mistrzem świata Formuły 1, który został ambasadorem Projektu 100 x 100.


Premier Premier Mateusz Morawiecki i Mika Häkkinen podczas wspólnego spaceru. 1 z 10
Fot. Krystian Maj / KPRM

Bardzo dobrze się dzieje, że mamy taki program, że osoby znane na całym świecie będą opowiadać o Polsce, rozsławiać jej imię i będą adwokatami polskiej sprawy. Program, który właśnie rozpoczynamy ma przybliżyć Polskę i zyskać jej ambasadorów na całym świecie – takich osób jak wspaniały kierowca i dwukrotny mistrz świata Formuły 1 Mika Hakkinen – podkreślił premier Mateusz Morawiecki mówiąc o Projekcie 100 x 100 Polskiej Fundacji Narodowej.

To bardzo ważne byśmy budowali nowoczesność, nasz przemysł w oparciu o badania, rozwój i byśmy byli wśród najbardziej innowacyjnych i kreatywnych narodów całego świata. Będziemy pieli się ku nowoczesności wówczas, kiedy będziemy cenieni oraz mieli wspaniałych ambasadorów – mówił premier. Szef rządu zaznaczył, że spotkanie odbyło się nieopodal Centrum Nauki Kopernik, które jest symbolem nowoczesnej Polski, symbolem innowacyjności, a którego idea narodziła się dzięki śp. prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu, który był inicjatorem powstania CNK.

Na zakończenie premier Mateusz Morawiecki podkreślił,  cieszę się, że takie osoby, jak Mika Hakkinen stają się ambasadorami Polski i polskości i że mogliśmy porozmawiać o polskiej historii, o 100 latach naszej niepodległości.

***

Projekt 100 x 100 Polskiej Fundacji Narodowej

Projekt 100 x 100 stanowi nową platformę komunikacyjną PFN, której celem jest promocja wizerunku Polski na świecie. Projekt ma za zadanie budować rozpoznawalność Polski, szerzyć wiedzę, o Polsce zagranicą - jaki jest dziś i jaki będzie w przyszłości - ale także pokazywać polską historię i kulturę.

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, Polska Fundacja Narodowa w ramach projektu "100 x 100" zaprosi do naszego kraju sto wpływowych, znanych i szanowanych na całym świecie postaci życia publicznego – artystów, aktorów, sportowców, intelektualistów, przedsiębiorców, liderów opinii.


Zobacz także