Premier Mateusz Morawiecki: „Celem jest zbudować równowagę, harmonię pomiędzy światem przedsiębiorców a światem administracji"

Chciałbym, żeby symbolicznie dzisiejszy dzień był dniem przecięcia wstęgi przy budowie pomostu zaufania pomiędzy administracją publiczną, a światem przedsiębiorców – powiedział prezes Rady Ministrów podczas spotkania.


Premier Mateusz Morawiecki stoi przy mównicy, na pierwszym planie pani rzecznik Joanna Kopcińska. 1 z 9
Fot. W. Kompała / KPRM

Szef rządu podkreślił, że prawdziwym celem jest zbudować równowagę, harmonię pomiędzy światem przedsiębiorców, eksportu, produkcji, usług, a światem administracji centralnej, administracji samorządowej.

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że liczy się dobra bliska współpraca pomiędzy przedsiębiorcami w różnych grupach małych, średnich, dużych i administracją w zakresie finansowym, w zakresie eksportowym i przede wszystkim w zakresie legislacji.

Szef rządu zwrócił się do przedsiębiorców z prośbą wspólnego działania dla dobra gospodarki polskiej, aby poprzez wspólne działania lepiej przebić się z naszą dyplomacją gospodarczą z naszą dyplomacją samorządową, publiczną na rynki zagraniczne po to, aby odnieść jak największy sukces w gospodarce globalnej.


Zobacz także