Premier Mateusz Morawiecki: Biel i czerwień, jako nasze barwy narodowe, łączą nas

Biało-czerwona flaga ma łączyć wszystkich ponad podziałami i ponad poglądami – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystości z okazji Dnia Flagi RP w Stalowej Woli.


Po prawo stoi żołnierz, a widok przedstawia plac, na którym były obchody Dnia Flagi RP w Stalowej Woli. 1 z 19
Fot. W. Kompała / KPRM

Szef rządu zaznaczył, że polskość to solidarność, wolność i poszanowanie wolności innych. Bądźmy dumni z tego, że jesteśmy Polakami – podkreślił Prezes Rady Ministrów.

Jak mówił premier, biało-czerwona flaga nie jest ani lewicowa, ani prawicowa, a barwy narodowe zawsze powinny nas łączyć, bo Polska jest jedna. Szef rządu dodał, ta biel i czerwień wyznaczają nie tylko naszą przeszłość, teraźniejszość, ale również naszą przyszłość. Chcę, żeby polska flaga zawsze taka była, żebyśmy dla realizacji naszej racji stanu po prostu wszyscy działali pod tą flagą – oświadczył premier Mateusz Morawiecki i dodał, dzisiaj wywieszamy nasze flagi i będą one wisieć do końca obchodów tego jubileuszowego roku niepodległości.

Dzień Flagi dniem łączności z Polonią

Podczas uroczystości szef rządu podkreślił, że nie bez powodu Dzień Flagi jest także dniem łączności z Polakami za granicą, Dniem Polonii.

Polacy za granicą to najlepsze świadectwo, że Polakiem można być wszędzie. Każdy, kto dba o Polskę, gdziekolwiek jest, w jakimkolwiek zakątku na świecie, jest Polakiem. To jednocześnie dowód na to, że ten jest Polakiem, kto czuje się Polakiem – powiedział premier Mateusz Morawiecki.


Zobacz także