Premier Mateusz Morawiecki: Bezpieczeństwo jest czymś fundamentalnie ważnym

Stała obecność wojsk NATO na terytorium Polski była zawsze marzeniem prezydenta Lecha Kaczyńskiego i realizacją jego testamentu– mówił szef rządu podczas wielkanocnego spotkania z żołnierzami Wielonarodowej Batalionowej Grupy Bojowej NATO stacjonującej w Bemowie Piskim, która wzmacnia wschodnią flankę Sojuszu Północnoatlantyckiego.


Premier Mateusz Morawiecki ściska rękę dowódcy wojskowego Jednostki Wojskowej Bemowo Piskie. 1 z 18
Fot. W. Kompała / KPRM

Jestem przekonany, że znak firmowy naszego rządu, jakim jest bezpieczeństwo: zarówno finansowe, wewnętrzne, ale w szczególności zewnętrzne - to, które wy, żołnierze zapewniacie - jest czymś fundamentalnie ważnym – mówił premier.

Cieszymy się, że zakupy broni, których dokonujemy, ale również wspólne ćwiczenia i wasza misja oraz podejście jeden za wszystkich, wszyscy za jednego zwiększają bezpieczeństwo Polski – kontynuował szef rządu.

Premier Mateusz Morawiecki złożył żołnierzom Wielonarodowej Batalionowej Grupy Bojowej NATO życzenia świąteczne podkreślając, że pełniona przez nich służba jest niezwykle ważna dla bezpieczeństwa Polski i całego Sojuszu.

Dziękuję żołnierzom ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Chorwacji i Rumunii za wspólną służbę w trakcie misji. Dziękuję, że na tej misji międzynarodowej razem tutaj służycie. Staramy się w taki sposób wspólnie ćwiczyć i razem działać, by zapewnić bezpieczeństwo Polsce, ale poprzez to, również bezpieczeństwo NATO – podkreślił na zakończenie premier.

Wojska sojusznicze na co dzień swoją służbę pełnią wraz z polskimi żołnierzami 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej.


Zobacz także