Premier Kopacz na otwarciu wystawy o Władysławie Bartoszewskim: Był bohaterem polskiej historii XX wieku

„Ta wystawa pokazuje jego całe, wcale niełatwe, życie. Był wielkim budowniczym naszej wolności i dyplomacji po 1989 r. Przybliżymy ludziom tę wyjątkową postać” – powiedziała w piątek premier Ewa Kopacz na otwarciu wystawy poświęconej Władysławowi Bartoszewskiemu.


Wystąpienie premier Ewy Kopacz po prawej w tle portret Władysława Bartoszewskiego 1 z 15
Fot. M. Śmiarowski / KPRM

Wystawa „Bartoszewski 1922 – 2015. Więcej niż przyzwoitość” to główna atrakcja II edycji Dni Otwartych w Kancelarii Premiera, które potrwają do 27 września.

Szedł zawsze prostą drogą i mówił, że „dobre zawsze wraca”, ale też „warto w życiu być przyzwoitym” i tej zasady bardzo mocno się trzymał – wspominała premier Ewa Kopacz. Szefowa rządu podkreśliła, że pomimo doznanych krzywd Władysław Bartoszewski był architektem budowania pojednania polsko-niemieckiego. Był człowiekiem, który mówił, że trzeba wybaczać. Był budowniczym Europy – powiedziała.

Bardzo dziękujemy za Pańskie życie, Pańską odwagę i za to, że Pan był z nami. Ci, którzy nie mieli okazji pracować z Panem Profesorem będą mogli obejrzeć tę wystawę i poznać człowieka, którego energia emanuje z fotografii. Zapraszam do obejrzenia tej wystawy – mówiła premier Ewa Kopacz.

Więcej o wystawie i Dniach Otwartych w Kancelarii Premiera


Zobacz także