Premier: Kolejne drogi są niezbędnym elementem rozwoju gospodarczego

Szef rządu uczestniczył w podpisaniu umów na Budowę Regionalnej Drogi Racibórz-Pszczyna (DW935) oraz przebudowę drogi wojewódzkiej nr 913. Wschodnia Obwodnica Raciborza jest jedną z największych inwestycji dofinansowanych środkami Regionalnego Programu Operacyjnego województwa śląskiego.


Premier stoi podczas przemówienia. 1 z 10
Fot. Adam Guz / KPRM

Inwestycja ta zwiększy komfort życia, perspektywy rozwoju i bezpieczeństwo na drogach- mówił premier. Jak dodał, droga wojewódzka prowadząca m.in. do lotniska Katowice zwiększy też potencjał portu lotniczego Katowice-Pyrzowice. W ostatnich latach przygotowano jej rozbudowę i modernizację. Przy wsparciu środków unijnych zakończono rozbudowę jej odcinka od węzła Lotnisko trasy S1 do skrzyżowania z ul. Piłsudskiego w Pyrzowicach.

Szef rządu podczas dzisiejszej wizyty odwiedził też Dzienny Dom Senior – Wigor. Od 2017 r. placówka otrzymuje dofinansowanie z rządowego Programu Senior+. Ośrodek ten stwarza osobom starszym warunki do aktywności i samodzielności poprzez terapię zajęciową, gimnastykę usprawniającą oraz rehabilitację.


Zobacz także