Premier: Jesteśmy nastawieni na zrównoważony rozwój Polski

Rząd chce rozwijać Polskę w wielu obszarach, m.in. w przemyśle, służbie zdrowia, czy rolnictwie – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami Radomia.


Premier, przedstawiciele rządu i lokalnych władz przed pomnikiem Lecha i Marii Kaczyńskich. 1 z 12
Fot. KPRM

Rząd PO-PSL zwijał Polskę w wielu wymiarach. Jednym z nich było bezpieczeństwo. Z 817 posterunków Policji, które były 10 lat temu, rząd PO-PSL zamknął 417 placówek. My odtwarzamy te placówki – podkreślił Mateusz Morawiecki. Jak obiecał, obecny rząd w ciągu najbliższych lat odbuduje co najmniej 200-250 posterunków Policji. Premier podkreślił także, że rząd chce "odtworzyć" służbę zdrowia.

Mateusz Morawiecki przypomniał o realizowanych przez rząd programach, takich jak „Rodzina 500+” czy „Mieszkanie+”. Wzięliśmy na to pieniądze z uszczelnienia systemu podatkowego i pogoniliśmy tzw. mafie VAT-owskie – powiedział premier.

Jak podkreślił Mateusz Morawiecki, rząd przekaże pięć razy więcej środków na remonty dróg gminnych i powiatowych, m.in. w woj. mazowieckim. Premier zapowiedział także dokończenie odcinka trasy S7 od Grójca do Warszawy. Przesunęliśmy środki budżetowe i unijne, po to, żeby rozbudować ruch komunikacyjny i infrastrukturę ważną dla Radomia – zaznaczył.

Jako kolejne inwestycje, które zostaną zrealizowane w Radomiu, premier wymienił modernizację sieci wodociągowo-kanalizacyjnej, na którą zabezpieczono ok. 200 mln zł, a także budowę pięciokilometrowego odcinka drogi wyprowadzającej ruch z Radomia. To inwestycja z budżetu centralnego w wysokości 120 mln zł, na którą Radom czekał 8 lat – zauważył szef rządu. Premier wymienił także zamówienie na 53 tys. karabinków Grot dla radomskiego Łucznika oraz wydzielenie Pionek, jako samodzielnego zakładu przemysłowo-obronnego.

Przed spotkaniem z mieszkańcami miasta Mateusz Morawiecki złożył kwiaty pod pomnikiem Lecha i Marii Kaczyńskich w Radomiu. Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich został odsłonięty w 2013 r. Jest to pierwszy w Polsce pomnik przedstawiający parę prezydencką.


Zobacz także