Premier jedzie do Poniatowej na zaproszenie dzieci

W Dniu Dziecka premier Donald Tusk odwiedzi dzieci z Poniatowej (woj. lubelskie). Premier przyjeżdża na zaproszenie uczniów ze Szkoły Podstawowej im Stefana Żeromskiego. W czasie wizyty szef rządu weźmie udział w pikniku charytatywnym „Samorządowcy dzieciom”, wręczy trofea dla zwycięzców Szkolnego Dnia Sportu, a także zmierzy się z uczniami w konkursie rzutów karnych na boisku „Orlik”.


30 marca br. Szymon Koziński, uczeń klasy IIa Szkoły Podstawowej w Poniatowej wysłał do premiera list, w którym napisał: zapraszamy Pana do udziału w specjalnym pikniku, który dorośli organizują na naszą cześć. Jest to piknik – „Samorządowcy Dzieciom”. Przygotowaliśmy dla Pana wiele niespodzianek. Wierzymy, że wszystkie się Panu spodobają. Wszyscy bardzo! bardzo! bardzo! gorąco zapraszamy Pana do Poniatowej. Pod listem podpisały się także koledzy i koleżanki chłopca. Dzieci z Poniatowej już raz miały spotkać się z premierem Tuskiem na otwarciu boiska „Orlik 2012”. Wizyta musiała być jednak przełożona na późniejszy termin.

1 czerwca w Poniatowej odbywa się festyn „Samorządowcy Dzieciom”. W programie jest m.in.: 1. Poniatowski turniej piłkarski „Samorządowcy kontra Media”, przygotowany przez uczniów szkoły podstawowej występ pod hasłem „Historia sportu i ruchu olimpijskiego” oraz aukcja prac plastycznych dzieci. Cały dochód z festynu zostanie przeznaczony na sfinansowanie wakacyjnego wypoczynku dla wychowanków Świetlicy Profilaktyczno-Wychowawczej.

 


Zobacz także